facebook

Frýdecko-místecká kytarovka Downbelow připravila po svém debutu Roadside Traveler  nový materiál. Other World je plné temných zvuků a naléhavých refrénů, ve kterých Downbelow vyprávějí příběhy o lásce, smíření i nenaplněné svobodě. Ponurou atmosféru dotvářejí vokály přizvaných hostů Jaromíra 99 (Priessnitz, Umakart) a kapely Niceland. Nahrávku produkoval Amák Golden (Night, ex-Sunshine).

 „Když hráli Downbelow v Olomouci před Priessnitz, poslouchal jsem jejich muziku ze zákulisí. Napadlo mě, že by se tam hodily doprovodné vokály, takové plochy v pozadí. A tak jsem po koncertě řekl klukům, ať se při dalším nahrávání ozvou a něco zkusíme,“ říká o spolupráci s Downbelow Jaromír 99. Během natáčení EP Other World Jaromír 99 zrovna intenzivně zkoušel s Václavem Neckářem jeho nový koncertní program, ale přesto si našel čas a svým nezaměnitelným vokálem dal písni The Meaning Of It jedinečnou atmosféru.

Downbelow se zvukově výrazně posunuli, aniž by ztratili něco ze svých kytarových kořenů. I když se v nahrávce prosazují klávesy a různé syntetické zvuky, podařilo se nesklouznout k povrchnímu elektro-klišé. Nahrávka obsahuje několik remixů, na kterých se podíleli autoři současné nezávislé scény. Např. Tuzex ze spřízněných Sunshine nebo Petr Kružík, držitel Českého lva za hudbu k filmu Alois Nebel, je autorem dvou remixů a jde o jeho debut na remixérském poli. „Občas s námi hostuje na pódiu. Cítím, že jsme hudebně úzce propojení. Hundred Miles v remixu od Petra Kružíka zní trochu jako Priessnitz,“ přibližuje baskytarista Downbelow Lukáš Horký.

Other World

Jsem uvězněný v jiném světě. Jenom pro ten pocit co hledám a ty ležíš ve své posteli. Chci ochutnat tvůj dech, ten nekonečný pohyb, uhasit touhu, tak mě prosím nech. Jsem uvězněný ve svém světě a ten pocit jsem dávno našel. Ležím ve tvé posteli. Jsme si tak blízko, jsme v sobě a v tom nekonečném pohybu plníme svou touhu láskou. Tak mě prosím nech. Křížíš mi cestu, tím příjmáš mou víru se všemi hříchy.

Voices

Ostré světlo shora nic neschová a ty nemůžeš popadnout dech. Laťka byla nastavená vysoko, my spadli dolů a rozdělili se. Zase jsi řekla, že je nemožné, tě předběhnout. Hlasy, které zněly v hlavě, rozhodnutí, co jsme udělali pro lásku, to všechno bylo přece správné. Abychom našli cestu, potřebujeme ale víc času.

Running

Jak zastavit krvácení v naší místnosti bez oken a závěsů, Dávno jsi dostala vše, co jsi kdy chtěla …i když do teď jsi pořád utíkala. Proč bys mi měla vlastně pomoci, když pomalu vzdávám. Je to zlá nemoc co leze na povrch …ale ty jsi do teď pořád jenom utíkala. Musíš zahodit svou minulost, aby ses dostala dál, Musíš uzdravit své srdce, abys ho slyšela hlasitěji a udělej to hlavně rychle. Třeba se mýlím, ale musíme o tom mluvit. Můžu tě ztratit …měli bychom to konečně rozseknout.

The Meaning Of It

Jaký mělo význam zabouchnout a klíče nechat uvnitř. Vzpomínáš? Když jsi odcházela? Zdá se, že utíkáš a je asi jediná cesta. Jaký mělo význam otočit písek v hodinách, když mi nebyl dán dar, cokoliv změnit. Jednou najdeš klid, dosáhneš místa, kde jsi dřív žila. Přece moc dobře víš, že nejsem ten typ, co by někoho přesvědčoval. Zdá se, že utíkáš a je asi jediná cesta. Však přijde jaro, sníh roztaje, rozplyne se jako cukr na jazyku. Vítr povolí křídla a ukáže jak konečně letět.

downbelow-other-world

 

EAN: 8590233002510
Katalogové číslo: DB 0004
Celková délka alba: 49:55
Vydavatel: (P) + © Surbanz Records
Výhradní distribuce: Supraphon, a.s.  

Disk 1:
 1. Other World
 2. Voices
 3. Runnig
 4. The Meaning Of It
Disk 2:
 1. Running (Amak Golden Mix)
 2. Roadside Traveler (Petr Kružík Mix)
 3. Other World (Them Darned Teenagers Mix)
 4. Lost Name (Jan Plíhal Mix)
 5. The Meaning Of It (Super Tuzex Bros. Remix)
 6. The House Full Of Enemies (DJ Plane Enemy Mix)
 7. Hundred Miles (Petr Kružík Mix)
 8. Roadside Traveler (Radio Edit)

 

© 2000—2014 www.downbelow.cz. Art direction by Lukáš Horký